مصرف ورق گالوانیزه در ساختمان

استفاده از ورق گالوانیزه در نما

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 

 

Chrysler Building

ورق گالوانیزه در پوشش نمای ساختمان کرایسلر 

برج کرایسلر واقع در منهتن نیویورک با ارتفاع 319 متر یکی از بلند ترین ساختمانهای جهان است. دلیل نام گذاری این بنا این بوده که از سال 1930 تا 1950 این ساختمان مرکز اصلی شرکت اتومبیل سازی کرایسلر بوده است.

این برج در دهه 1930 میلادی با 77 طبقه و توسط ویلیام ون آلن طراحی و ساخته شده . این ساختمان هنوز هم بلند ترین ساختمان آجری فلزی جهان محسوب میشود. ولی فقط برای یازده ماه بلند ترین سازه دست انسان بود، چون با بالا رفتن برج امپایر استیت، مقامش را واگذار کرد.

آقای ویلیام اهمیت زیادی به قسمت فوقانی ساختمان داده، چون معتقد بود کلاهک برج است که میتواند آن را تبدیل به بنا و اثری شاخص کند. ساخت بنا به سبک معماری آرت دکو میباشد. آرت دکو سبک هنری است که در قرن بیستم در فرانسه به وجود آمد و بسیاری از آثار هنری ازجمله معماری را تحت تاثیر خود قرار داد.

ون آلن قسمت شاخص بنای خود را تماما از ورق گالوانیزه ضد لک ساخته است. دلیل انتخاب ورق گالوانیزه برای کلاهک نوک تیز ساختمان، دوام ورق گالوانیزه برای سالهای طولانی، اتعطاف پذیری آن و در نتیجه باز گذاشتن دست معمار برای پیاده کردن طرح، قابل تعویض بودن قطعات در صورت خرابی بعد از سالهای طولانی، و همچنین دادن جلوه خاص با استفاده از فلز صاف و براق به این اثر هنری بوده است.

 

این ساختمان یکی از نمادهای شهر نیویورک میباشد.قسمت فوقانی نما، همانطور که گفته شد تماما از ورق گالوانیزه ساخته شده است در حال حاظر بیش از بیش از 80 سال است که دوام آورده و زیبایی خود را حفظ کرده است.

در حال حاظر سازه ها و بنا هایی در داخل کشورمان میبینیم که از سالهای دور به جا مانده اند، که برای پوشش قسمتهای فوقانی آنها از ورق گالوانیزه استفاده شده و سالیان سال است دوام آورده و زیبایی و اصالت خود دا حفظ کرده اند.

امروز هم هنور در مناطق پر باران شمال کشور استفاده از ورق های گالوانیزه و رنگی بسیار مرسوم می باشد، چرا که هنوز جایگزین بهتر و اقتصادی تری برای آن پیدا نشده است .

 

برای مشاهده قیمت روزانه محصولات اینجا کلیک کنید


Faraz Trading Group © 2019