• 88612836-39 021
  • شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17:30 | پنجشنبه 9 الی 13
  • info@faraztg.com

حمایت آقای وزیر از سیاستهای فولاد مبارکه

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

حمایت تمام قد شریعت مداری از فولاد مبارکه میتواند مهر تاییدی باشد بر سیایت های اخیر فولاد در جهت تحریک تقاضا برای محصولات تخت و بالا نگه داشتن قیمت ، البته خوشبختانه در ادامه سخنان ایشان میخوانیم که دولت به فکر بالا بردن نرخ ساخت و ساز و در نتیجه مصرف و رونق بازار فولاد هم هست :

 

شریعتمداری گفت در بخش ایجاد ارزش افزوده بالاتر باید شرکت های بیشتری مانند فولاد مبارکه داشته باشیم.

به گزارش ایلنا، محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در جریان برگزاری مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات، تجهیزات و صنایع وابسته ضمن بازدید اختصاصی از غرفه فولاد مبارکه، در جمع میهمانان خارجی و داخلی، مدیران و صاحبان صنایع کشور از شرکت فولادمبارکه به عنوان نماد عینی و واقعی ایجاد ارزش افزوده و کامل بودن زنجیره تولید یاد کرد و گفت: این شرکت از همان ابتدای بهره برداری با در نظر گرفتن اصل توسعه و ایجاد ارزش بیشتر، شعار زیبای «از سنگ تا رنگ» را سرلوحه کار خود قرار داده است که این بسیار ارزشمند است و باید الگوی سایر صنایع کشور نیز قرار گیرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در صنایع گفت: در حوزه سیاست گذاری داخلی بنا را بر آن گذاشته ایم که فعالیت ها در حوزه معدن و صنایع معدنی را براساس اولویت آنها، با زنجیره ارزش بالاتر مواجه کنیم؛ ضمن اینکه در این راستا با احیای ستاد زنجیره فولاد فعالیت ها را از سر گرفته ایم. وزیر صنعت، معدن و تجارت در همین خصوص خاطرنشان کرد: در بخش ایجاد ارزش افزوده بالاتر باید شرکت های بیشتری مانند فولاد مبارکه داشته باشیم.

وی با اشاره به هدف گذاری تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور گفت: اگر بخواهیم این امر محقق شود باید به سمت دانش بنیان کردن بیشتر امور و ایجاد بازارهای باثبات صادراتی پیش برویم.

شریعتمداری اظهار امیدواری کرد: امسال باید بتوانیم میزان صادرات فولاد کشور را به ۹ میلیون تن برسانیم و قدم های استوارتری برای تولید ۵۵میلیون تن فولاد برداریم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرد با تمهیداتی که مسئولان در نظر خواهند گرفت، بخش ساخت وساز نیز به رونق لازم برسد تا سایر حوزه های مرتبط در این بخش نیز به شکل فعال تری بتوانند به فعالیت های خود ادامه دهند.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود از تخصیص ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه از سوی دولت برای نوسازی صنعتی کشور خبر داد و گفت: تمامی صنایع کوچک و بزرگ نیز می توانند از این امکان بهره مند شوند.

وی برگزاری نشست های تخصصی در سیزدهمین نمایشگاه معدن و صنایع  معدنی و ماشین آلات را بسیار ارزشمند خواند و از مسئولان خواست تمامی مباحث مطرح شده در این نشست ها به دقت بررسی شود.

وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی عزیزانی که در عرصه معدن و صنایع معدنی در حین انجام وظیفه جان باارزش خود را نثار کردند، از ایمنی به عنوان مهم ترین اصل در تمامی فعالیت ها یاد و بر رعایت هرچه دقیق تر این اصل تاکید کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه افزود: باید از فرصت حضور جوانان فرهیخته در همه امور به صورت عملی و به نحو احسن استفاده کنیم؛ به خاطر داشته باشیم تمامی دنیا به کارگیری مغزهای حاضر در کشور ما را دائما بررسی می کنند و باید بدانیم با عقب ماندگی جدی دانشی در حوزه معدن و صنایع معدنی مواجه هستیم که باید هرچه سریع تر این وضع را سروسامان دهیم.

وی در همین خصوص همکاری خانه معدن ایران و ایمیدرو برای استفاده بهینه از ظرفیت های دانشی کشور در حوزه معدن و صنایع معدنی را ضروری دانست و تصریح کرد: به کارگیری جوانان اندیشمند و توسعه دانش در حوزه معدن و صنایع معدنی بیشتر از تجهیزات اهمیت دارد.

شریعتمداری توسعه معدن و صنایع معدنی را یکی از مهم ترین برنامه های وزارت صنعت، معدن و تجارت خواند و گفت: برای این کار نیازمند جذب سرمایه های بیشتر داخلی و خارجی هستیم؛ زیرا متاسفانه امروز در کشورمان در بخش معادن و صنایع معدنی با کلاس جهانی با محدودیت مواجه هستیم؛ درحالی که در کشور ما ذخایر معدنی فراوانی وجود دارد؛ کما اینکه اخیرا اعلام شده یک ذخیره عظیم سنگ آهن در کشور شناسایی شده است که برآوردهای انجام شده نشان می دهد ظرفیت این معدن به اندازه کل معادن سنگ آهن کشور است.

وی با تاکید بر اینکه قدم های برداشته شده از سوی دولت یازدهم در حوزه معدن برابر با کل قدم های برداشته شده دوره های قبل است، تصریح کرد: اما این هم هنوز کافی نیست و می طلبد که طی سال های پیش روی این دولت قدم های دقیق تر و دانش بنیان تری در این حوزه برداشته شود.

وی در بخش پایانی سخنان خود از ایجاد اشتغال به عنوان ایجاد پایه خانواده یاد کرد و با تاکید بر اینکه حوزه معدن و صنایع معدنی ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال دارد، گفت: بنده بر دست تک تک تمامی عزیزانی که در حوزه فعالیت خود برای جوانان این کشور فرصت شغلی ایجاد می کنند، بوسه می زنم.

 

منبع: وب سایت فرصت امروز.