• 88612836-39 021
  • شنبه تا چهارشنبه 9 الی 17:30 | پنجشنبه 9 الی 13
  • info@faraztg.com

امید برای بازگشت رونق

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کاهش قیمت ها هنوز هم خود را در چهره بازار فولاد را نشان می دهد تا جایی که می توان گفت به رغم ثبات قیمتی ، ولی تعداد بیشتری از کارخانه ها از تمایل خود به افت نرخ پرده برداری می کنند. این شرایط ناخودآگاه به کاهش نرخ در بستر بازار بدل خواهد شد آن هم در وضعیتی که تقاضای چندانی در بازار وجود نداشته و همچنین تعطیلی پایان هفته به معنی تداوم رکود تقاضا معنا می شود. این شرایط پتانسیل تغییر فاز قیمتی در بستر بازار را محدود می سازد ولی با تمام این ناامیدی ها هنوز هم شاهد جرقه های مهمی در بازار فولاد هستیم.

چگونه؟

در هفته جاری یک رخداد مهم در بورس کالا به ثبت رسید و شاهد بودیم که دو عرضه از 3 عرضه میلگرد مخلوط ذوب آهن؛ با رشد قیمت ، برتری تقاضا بر عرضه و رقابت، مورد معامله قرار گرفت.

این وضعیت اگرچه در رکود بازار کم اثر به نظر میرسد ولی نمی توان به سادگی از کنار آن عبور کرد مخصوصاً در شرایطی که زمان تحویل این محموله ها در روزهای سرد سال خواهد بود و احتمال کاهش نرخ بیشتر از گذشته ارزیابی می شود. این موارد می تواند خبر از تغییراتی زیرپوستی در بازار فولاد آن هم از سوی برخی از فعالان برجسته چند هزار تنی دهد یعنی این دسته از افراد برجسته گویی به تغییر فاز قیمتی در بازار بیش از شرایط عادی خوش بین هستند.

همین شرایط در نهایت می تواند از گمانه زنی ها برای تغییر فاز قیمت در بازار داخلی سخن بگوید ولی نمی توان زمان دقیقی را برای تغییر فاز قیمتی بازار فولاد به صراحت ارائه کرد.

      -رشد قیمت های جهانی و از آن مهمتر تداوم رشد نرخ فولاد در بازار چین

      -افزایش روز افزون قیمت دلار

مواردی است که می تواند در نهایت محرک اصلی در بازار فولاد داخلی به شمار بیاید...

       برگرفته از آهن اینفو