Tanker

تانکر ها و مخازن

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

استفاده ورق گالوانیزه برای ساخت منابع ذخیره آب و دیگر مایعات

انواع تانکر از نظر کاربرد ذخیره سازی مواد عبارتند از:    تانکر آب خانگی، تانکر آب تجاری، تانکر آب فاضلاب، تانکر مایعات شیمیایی و سمی، تانکر سوخت و تانکر قیر.

از نظر نوع کاربرد تانکر، میتوان به استفاده در کشاورزی ، آتش نشانی و همچنین ذخیره آب آشامیدنی اشاره کرد.یکی از متریال مصرفی برای تولید مخزن، ورقهای گالوانیزه میباشند.

 تانکرهای گالوانیزه اکثرا برای نگهداری حجم زیاد آب طراحی و ساخته می شوند. انواع تانکر از نظر موقعیت قرار گرفتن عبارتند از:

  1. تانکر زمینی

  2. تانکر هوایی

  3. تانکر ماشینی

:تانکر زمینی          

با توجه به کاربرد آن  در انواع:

-استوانه ای افقی

-استوانه ای عمود

-مکعبی

ساخته می شود.

تانکر استوانه ای عمودی نسبت انواع دیگر به دلیل افزایش فشار آب و اشغال جای کمتر برتری دارد.
تانکر آب زمینی در ظرفیت های 200 الی 250000 لیتری تولید می شود. این نوع تانکرها جهت استفاده از آب شرب و غیر شرب در منازل ، کارخانه ها ، شهرک های صنعتی ، کشاورزی و ساختمان سازی استفاده می شوند.
متریال  مصرفی برای ساخت این تانکرها ورق گالوانیزه با ضخامت های مختلف است. ضخامت ورق گالوانیزه مصرفی برای تولید  تانکرها متناسب با ظرفیت و شکل فیزیکی آنها قبل از اجرا محاسبه میشود. کوتینگ یا پوشش روی (Zn) ورق نیز نباید زیر 275 گرم بر متر مربع باشد.

 گاها برای ساخت تانکرهای ذخیره آب غیر شرب، از ورق گرم بدون پوشش هم استفاده می کنند ولی به دلیل اکسید شدن و تغییر زود هنگام کیفیت آب وهمچنین عمر کم ، توصیه نمیشود. این نوع تانکر بیشتر مناسب ذخیره سازی سوختهای مایع میباشد.

مخزنهای گالوانیزه هم مانند سایر متریال ها دارای عمر مفیدی هستند، که بالا بودن این عمر مفید نسبت به قیمتشان آنها را برای بسیاری از مصارف به صرفه کرده است.

مخازن گالوازیزه پس از مدت زمانی که بستگی به کیفیت ورق و اجرای آن دارد، از نقاطی که جوش کاری شده شروع به زنگ زدن میکنند و در نهایت ممکن است از همان نقطه سوراخ شوند.

از مزایای منبع آب گالوانیزه می توان به دوام بالا ، نصب سریع و امکان ساخت آن کاملا مطابق با نیاز مصرف کننده اشاره نمود .

          تانکر های هوایی

که از ظرفیت 1000 لیتر الی 500000 لیتر بسته به ارتفاع پایه بنا به پیشنهاد کارفرما ساخته می شود انواع مخزن هوایی عبارتند از:

-نوپی

-مخروطی

-کروی
نوع ورق مصرفی در این مخازن ورق گالوانیزه با ضخامت های مختلف متناسب با ظرفیت، و ورق سیاه به همراه رنگ اپوکسی برای آب آشامیدنی است.

کاربرد مخزن های هوایی جهت تامین آب شرکت های صنعتی، روستاها، کارخانه های بزرگ، مصارف آب آشامیدنی و آبیاری زمین های ورزشی چمن و… است.

          مخزن های ماشینی تانکر ماشینی:

برای حمل آب، سوخت، و انواع مایعات استفاده میشود. این تانکر ها در دو مدل

-اشمیتز

-بیضی

ساخته می شود که از ظرفیت 2000 لیتر الی 30000 لیتر امکان اجرا و ساخت را دارد. تانکر ماشینی جهت حمل آب شرب، با ورق گالوانیزه ساخته می شود و تانکر ماشینی جهت حمل سوخت و آب غیر شرب، با ورق گرم (سیاه ST37) با ضخامت ها و ظرفیت های مختلف طراحی و اجرا می شود

 

.

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

برای مشاهده قیمت روزانه محصولات اینجا کلیک کنید


Faraz Trading Group © 2019