بازار نفس کشید

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بازار نفس کشید.

بازار ورق گالوانیزه، که بدون تاثیر از نوسانهای بیش و کم قیمت فولاد داخلی و خارجی، افزایش مداوم قیمت ارز دربازار و گرانی فلز روی به دلیل کمبود تقاضا برای خرید، حدود یک ماه و نیم کاملا فریز بود، از بعد از ظهر دیروز علائم حیات از خود نشان داد و امروز بالاخره  نفس کشید.

بعضی، دلیل اتفاقات این دو روز را افزایش لگام گسیخته قیمت دلار، یورو و دیگر ازر ها میدانند، ولی به نظر میرسد ذوب شدن یخ بازار علاوه بر داغی قیمت دلار و آفتاب شب عید، دلایل ذاتی هم دارد. چراکه دلار و یورو در چند ماه گذشته هم روند رو به افزایشی را طی کرده، ولی هیچ تاثیری لااقل روی ورق گالوانیزه نداشته است.

ضمن اینکه تقاضاهای این دو روز بجز واسطه های بازار از جانب مصرف کننده های نهایی نیز بوده است لذا میشود امیدوار بود که ادامه دار باشد.

امروز دوشنبه دوم بهمن ماه، علاوه بر ورق گالوانیزه ، میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی،  حتی شمش هم شاهد هجوم تقاضای خرید و افزایش قیمت بود.

به احتمال زیاد امشب صحبتهای رئیس جمهور محترم که قرار است به طوز زنده با مردم از طریق صدا و سیما انجام شود کاملا در حوزه اقتصاد و آینده کوتاه مدت و میان مدت آن خواهد بود.

 


Faraz Trading Group © 2019